Vilniaus apygardos teismas iš dalies patenkino advokato skundą ir sušvelnino būrėjai paskirtą bausmę

Vilniaus apygardos teismas iš dalies patenkino advokato skundą ir sušvelnino būrėjai paskirtą bausmę

Vilniaus apygardos teismas patenkino iš dalies advokato skundą ir sušvelnino bausmę kontoros klientei, kuri Vilniaus apylinkės teismo buvo pripažinta kalta dėl to, kad teikdama būrimo paslaugas piktnaudžiavo nukentėjusiųjų pasitikėjimu, sudarė patikimos aiškiaregės įvaizdį ir psichologiškai įbaugino nukentėjusiuosius dėl tariamai jiems ir jų šeimos nariams gresiančių nelaimių, įtikino nukentėjusiuosius, kad jiems reikalingos būrimo apeigos, kurios padės jiems bei jų šeimos nariams išvengti gresiančių nelaimių, rimtų sveikatos problemų, išspręsti šeimos problemas, o minėtų paslaugų atlikimui nurodė atnešti dideles pinigų sumas (daugiau nei 466 000 Eurų).

Nors byloje buvo pateikti medicininiai dokumentai, pagrindžiantys tai, kad kontoros klientė tuo metu, kai šiai neva buvo perduota 366 000 Eurų suma, buvo kitoje šalyje, kur lankėsi pas gydytoją, Vilniaus apygardos teismas nurodė tik tai, kad atsižvelgiant į šiandienines technologijas asmuo tą pačią dieną gali būti keliose šalyse (nors byloje nebuvo duomenų apie lėktuvo bilietus ir pan.).

Taip pat teismas nutarė, kad privataus detektyvo, patekusio į būrimo paslaugas teikusios klientės butą (neatskleidžiant savo tapatybės), slapta padarytas vaizdo ir garso įrašas laikytinas teisėtu ir patikimu įrodymu, nors advokatas skunde teigė, kad tokiems veiksmams, vadovaujantis privačios detektyvinės veiklos įstatymo 22 str. 3 d. 1 p. nuostatomis, buvo būtina teismo sankcija. Tokia nutartis privačių detektyvų teises vertino labai plačiai, kadangi teisėtais laikė duomenis, gautus privačiam detektyvui patekus į privačias patalpas nurodant netikrą tapatybę bei darant slaptą vaizdo ir garso įrašą profesionalia įranga, kuri nebuvo sertifikuota, kaip to reikalauja privačios detektyvinės veiklos įstatymas.

Kontoros klientės bausmės vykdymas buvo perduotas vykdyti Rumunijai. Šiuo metu yra pateiktas prašyas dėl lygtinio paleidimo iš įkalinimo įstaigos.

Bylos Nr. 1A-35-935/2020

3 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.